W Przedszkolu Miejskim nr 10 po raz kolejny realizowany jest

PROGRAM PROFILAKTYKI LOGOPEDYCZNEJ

Będę wielkim mówcą.

Zajęcia skierowana są do dzieci z grupy Biedronki i realizowane są przez logopedę Małgorzatę Kaszubę-Lipińską oraz we współpracy z logopedami z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ostrołęce. Zajęcia odbywają się raz
w tygodniu w okresie od października 2017 roku do marca 2018 roku.

Grupowe zajęcia logopedyczne w swoich założeniach mają na celu korygowanie istniejących wad mowy i wspieranie prowadzonej terapii logopedycznej. Głównym celem programu  jest również wspomaganie, a także  stymulowanie prawidłowego rozwoju  mowy dziecka oraz  zapobieganie powstawaniu wad wymowy. Cele programu realizowane będą w formie zabaw i ćwiczeń logopedycznych.

„Mamo, tato, wolę wodę!”

„Mamo, tato, wolę wodę!” to  już 10. edycja programu edukacyjnego w Polsce zainicjowanego  przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Celem tego projektu jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci. Koordynatorem projekty jest Małgorzata Kaszuba-Lipińska.

W ramach programu tworzone są przez ekspertów materiały edukacyjne służące do prowadzenia zajęć w przedszkolach oparciu o scenariusze lekcji:

Tytuł scenariusza

Scenariusz lekcji nr 1-Witaj Przygodo!

Scenariusz lekcji nr 2-Tam, gdzie bije woda

Scenariusz lekcji nr 3-Drzewa są dla nas ważne